5 טיפים זריזים לקבלה לתוכנית MBA

הקבלה לתוכניות ה-MBA המובילות בעולם היא מאוד תחרותית ותהליך הקבלה ארוך ומאתגר. הנה 5 טיפים שיעזרו לכם בתהליך:

  1. עבדו קשה– נסו להרויח את הקידום הבא שלכם בעבודה וחפשו כל הזמן הזדמנויות להוביל ולהנהיג, גם אם זה במסגרת התפקיד הנוכחי. הדריכו עובדים זוטרים, קחו אחריות על פרויקט קבוצתי וספקו ביקורת בונה לעמיתיכם. זה לא רק יבליט אתכם לטובה בעבודה וישפר את קורות החיים שלכם, זה גם יכין אתכם לענות על שאלות בחיבורים ובראיון שמבקשות מכם לספק דוגמאות לחוויות שונות שעברתם.
  2. התנדבות ופעילות קהילתית – קורות החיים שלכם חייבים להיות עשירים בדברים נוספים מלבד נסיון תעסוקתי. פנו זמן להשתתף בפעילויות מחוץ לשעות העבודה, עסקו בספורט או תחביבים ונסו למצוא הזדמנויות להתנדב. בכל מקרה חפשו תמיד הזדמנויות להוביל ולהנהיג. ועדת הקבלה רוצה לראות שאתם מלאי תשוקה כלפי כל מה שאתם עושים, ושאתם מפגינים כישורי מנהיגות ועבודת צוות באופן עקבי. נסו להפוך את הפעילויות הללו לקבועות במידת האפשר – להשתתף במירוץ מדי פעם זה טוב, אבל להצטרף לועדת המארגנת זה מצוין.
  3. נטוורקינג – הלימודים בתוכנית MBA מובילה יגדילו את רשת הקשרים העסקית שלך, אבל אל תחכה עד אז. התחל בנטוורקינג כבר עכשיו וזה יסייע לך בתהליך האפליקיישן– התחל לפתח קשרים עם כמה שיותר אנשים במקום העבודה שלך ועם אנשים שלמדו בבית הספר אליו אתה מתכנן להגיש, ובקש מהם להכיר אותך לאנשי הקשר שלהם. נסה ללמוד באמצעותם על המאפיינים היחודיים של התוכניות השונות, וכאשר תצמצם את רשימת בתיהספר בהם אתם מתעניין בקר בקמפוסים שלהם, היפגש עם נציגי הסטודנטים והשתתף באירועים של בית הספר וכנסים בנושא MBA.
  4. הוצא ציון גבוה בGMAT/GRE– זה אף פעם אל מוקדם מדי להתחיל להתכונן ל-GMAT ולעשות אותו. התוצאה תקפה לחמש שנים, אז עדיף לך להיפטר מזה עכשיו ולהשאיר מספיק זמן למקרה שתצטרך להיבחן שוב. ישנם מועמדים שמשאירים את זה לסוף ונאלצים להתמודד עם ההכנה לבחינה במקביל לכתיבת האפליקיישן. ע"פ ההערכה שלנו בארינגו, לציון ה-GMAT שלך יכול להיות משקל של עד 40% בתהליך הקבלה.
  5. שמור על פרופילים נקיים ברשתות חברתיות – סביר להניח שהפרופיל שלך בלינקדאין מעודכן ומקצועי, אבל מה לגבי רשתות חברתיות אחרות? הנח כי ועדות הקבלה והמראיין שלך יסתכלו בפרופילים שלך בפייסבוקוטוויטר, חפש עצמך בגוגל ודאג לכך שכל הנוכחות שלך באינטרנט היא נקיה ומקצועית.

טיפ בונוס: עבוד עם יועצי קבלה מקצועיים ומנוסים. אתה חייב להגיש את האפליקיישן הכי חזק שאתה יכול, כבר בפעם הראשונה. צור קשר עם ארינגו– יש לנו 15 שנות נסיון ומעל 4000 לקוחות שהתקבלו ללימודים! יועצי ארינגו יסייעו לך בכל שלב בתהליך, החל מבחירת בתי ספר, דרך גיבוש אסטרטגיה, כתיבת קו"ח וחיבורים, הכנה לראיון וסיוע בקבלת מלגות. בקר באתר ארינגו לקבלת הערכת פרופיל בחינם וללמוד עוד על תהליך הקבלה.